Češi porazili Finy 3:2 4.8/5 (5)

Celá ČR Válka a vojenství

České Budějovice – Čeští hokejisté porazili v Českých Budějovicích Finsko 3:2 a vítězně tak vstoupili do Carlson hokejových her. Svěřenci trenéra Josefa Jandače nejprve prohrávali 0:2, ale díky přesným střelám Jana Rutty, Romana Červenky a Robina Hanzla se podařilo nepříznivé skóre proměnit.

Český tým začal tvrdě a již v první minutě Červenka poslal puk k finské brance, ale minul. Brzy se však Finové dostali do vedení. Finský hráč Pihlström ideálně usměrnil střelu Hietanena od modré čáry a Mrázek to už nezvládl. Vyrovnat mohl Červenka, ale mu to nedovolil a tak mohli opět udeřit. Mrázek vyrazil střelu Vittasmäkiho jen k volnému Miro Aaltonenovi a Finsko vedlo ve vyprodané Budvar aréně již 2:0.

Otočit duel na českou stranu mohl po přečíslení dva na jednoho Voráček, Säteriho ale nepřekonal. Na druhé straně v obdobné situaci zahrozil Osala, ani on se gólu nedočkal. Domácí byli výrazně střelecky aktivnější, do vedení se však dostali až ve 46. minutě, kdy Hanzl na brankovišti dotlačil za záda finského gólmana puk po Kašparově přihrávce. Seveřané s šesti hráči z NHL v sestavě dělali vše proto, aby vyrovnali. Práci tak měl i Mrázek. V 57. minutě mohl duel rozhodnout Sekáč, přečíslení dva na jednoho ale nevyšlo. Mrzet jej to ale nemuselo, neboť Češi náskok udrželi i při závěrečné power play povýšené vyloučením Kempného. Nakonec poměr 3:2 vedl k našemu vítězství.