MS v hokeji 2017 Česko – Kanada 1:4 5/5 (1)

Celá ČR MS hokej 2017 Válka a vojenství

Další zápas z Mistrovství světa v ledním hokeji 2017! Po úvodním duelu Finska s Běloruskem, který odstartoval dění ve skupině B, nás čekál ostře sledovaná bitvaj mezi hokejovými mužstvy České republiky a Kanady. Češi přivezli do Paříže velmi silný tým. Stejně jako před domácím MS v roce 2015 budí složení svěřenců trenéra Josefa Jandače velký optimismus. Na soupisce národního mužstva najdeme zvučná jména z NHL. V brance by měl být jistotou gólman Detroitu Petr Mrázek, v obraně Radko Gudas z Philadelphie nebo Michal Kempný z Chicaga.

Už v první minutě první útočili Kanaďané. Skinnerovu ránu však Mrázek pokryl. V šesté minutě
Scheifele připravil Voráčka ve středním pásmu o puk a Kanada útočí. A je z toho první gól zápasu a Kanada je ve vedení! Scheifele potáhl kotouč za branku Mrázka, odkud našel na brankovišti Ryana O’Reillyho, který neměl problém za asistence Marka Scheifeleho a Tysona Barrieho dopravit puk do sítě.

V 10 minutě Jeff Skinner byl na konci slibné akce první lajny Kanady. Jeho ránu z pravého kruhu ale Mrázek fantasticky chytil. V obranném pásmu Česka se strhla bitka, za kterou se vylučovalo na obou stranách. Radko Gudas (CZE) dostává dvě minuty za hrubost a Claude Giroux (CAN) menší trest za vysokou hůl.

12 minuta přinesla pokus srovnat skóre, Řepíka který stál sám na mezikruží dostal svou šanci, ale jeho tvrdou ránu Pickard pokryl

Během první třetiny Češi měli blízko k vyrovnání, když nastřelil tyč Jan Rutta. Český tým po celou třetinu držel výborně chytající Petr Mrázek, jenž zlikvidoval hodně kanadských šancí.

Už první minutu druhé třetiny Mike Matheson z pravé strany si navedl kotouč na střed a skoro od modré čáry trefil mezírku mezi tělem a levou rukou Petra Mrázka. Skóre bylo 2:0

26 minuta zápasu opět poskytla šanci českému týmu. Jan Kovář nabil od útočné modré před bránu úplně volnému Voráčkovi, který ale minul kanadskou branku.

Ve 40 minutě se V obrovské šanci nicméně ocitl Vrána! Český forčeking slavil úspěch a po výborné nahrávce od modré čáry byl český útočník úplně sám před kanadským gólmanem, jenže ho nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat. Přesto z této šance nic nebylo.

První česká branka přišla až v 53 minutě zápasu kdy Lukáš Radil byl na konci velkého tlaku českých hráčů, kteří tak dlouho obléhali Pickardovu svatyni, až mu vytvořili prostor, aby dorážel do odkryté klece. Ovšem to si Kanaďané nenechali líbit a v za 2 minuty opět vedou v rozdílu dvou branek. V 60 minutě se nakonec kotouče ve středním pásmu zmocnil Jeff Skinner, který přelstil českou obranu a potvrdil vítězství javorového listu na skóre 1:4 pro Kanadu.

(redakce)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *