MS v hokeji 2017 – Česko – Bělorusko 6:1 3/5 (2)

Celá ČR MS hokej 2017 Válka a vojenství

Po porážce s Kanadou Češi na mistrovství zažili satisfakci, když porazili Bělorusko 6:1. Vítězné tažení režíroval kapitán Jakub Voráček, který zaznamenal gól a dvě asistence, Radko Gudas slavil první gól v národním týmu. V neděli mají Češi volný den, o den později je od 20:15 čeká Finsko. Tým Běloruska však není ruská Sborná, takže proti Bělorusům Češi na MS dosud neprohráli. Možná proto se trenér Jandač rozhodl poslat do branky místo Mrázka Pavla Francouze.  Ten také v první třetině moc práce neměl, když musel likvidovat pouze jediný střelecký pokus soupeře.

To Lalande na druhé straně byl v mnohem větší permanenci, Češi na něj za úvodní dvacetiminutovku vypálili šestnáctkrát, uklidňující rychlé trefy se ale nedočkali, ačkoliv Červenka k ní byl v osmé minutě blízko. Ve 14. minutě už se však favorit dočkal. Birne poslal od levého mantinelu přesný pas, takže Vránovi stačilo před brankou jen nastavit hokejku a mohl slavit svůj první gól na MS. A o čtyři minuty později se dočkal premiérového zásahu v národním týmu obránce Gudas, jehož rána skončila i s přispěním bránících-se Bělorusů za Lalandovými zády.

Až ve 22. minutě se Pavlovičovi, několik vteřin po skončení první běloruské přesilovky, podařilo střelit gól a tak snížit český náskok. Přispěchat s odpovědí mohl hned o minutu později Kovář, ale trefil pouze tyč. V polovině základní hrací stálo při Češích štěstí. Při signalizovaném trestu pro Kundrátka se sice Jandačovi svěřenci dotkli puku, pod kontrolou ho ale neměli. Rozhodčí ale hru přerušili, takže druhý gól Bělorusů neuznali. Při následném oslabení uniknul Birner, jenž mířil zcela sám na branku, jenže opět minul. A neuspěl ani později Jeřábek, protože za Lalandem zvonila už potřetí branková konstrukce. Přesto měli Češi do druhé pauzy dvoubrankový náskok zpátky, protože Červenka si položil brankáře, aby puk poté poslal pod horní tyčku. Komplikací nebylo ani desetivteřinové dvojnásobné oslabení, které Češi přečkali a pak naopak sami při své přesilovce udeřili. A v 50. minutě už to bylo 5:1. Tím utkání pro běloruského gólmana skončilo, nahradil jej Karnauchov. V závěru zápasu se na druhé straně dostal do hry i útočník Tomáš Hyka, který tak zažil debut na MS. V samém závěru pak Kempný svým prvním gólem na MS uzavřel české vítězství na konečných 6:1.

(redakce)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *