MS v hokeji 2017 Česko – Finsko 4:3 4.25/5 (4)

Celá ČR MS hokej 2017 Válka a vojenství

Česká hokejová reprezentace na MS v Paříži ještě necelých třináct minut před koncem základní hrací doby ztrácela na Finy tři branky. Pak ale Češi zásluhou Horáka, Gudase a Kováře vyrovnali. Nakonec se rozhodlo v samostatných nájezdech, v nichž dosáhli Češi vedení 4:3 a zisku dvou bodů.

Začátek utkání byl pro Čechy jako u Stalingradu, když už ve třetí minutě prohrávali o dva góly, do toho ztráta zraněného kapitána Voráčka. Po prvních dvaceti minutách prohrávali už 0:3 a dlouho nemohli najít recept na výbornou obranu Finů. Ve 48. minutě ale zavelel k obratu Roman Horák, na něhož navázali v posledních dvou minutách základní části Radko Gudas a Jan Kovář. V prodloužení potom úřadovali oba gólmani, zejména potom ten v české bráně. Petr Mrázek pochytal všechny finské šance a i v nájezdech byl jednou z hlavních postav. Tou druhou se stal Robin Hanzl, který proměnil jedinou penaltu v rozstřelu a dokonal český obrat. Naše národní mužstvo si tak připsalo velmi důležité dva body do tabulky.