MS světa v hokeji 2017 – Česko – Norsko 1:0 1/5 (1)

MS hokej 2017 Události Válka a vojenství

Tři dny po báječném čtyřgólovém obratu proti Finům ukázala česká hokejová reprezentace na světovém šampionátu v Paříži hodně matný výkon. Proti Norům se Jandačovi svěřenci celý zápas trápili a nakonec museli vzít za vděk dvěma body za výhru 1:0 po prodloužení, kterou v 62. minutě zařídil Jan Kovář.

Už v 1. minutě utkání musel Hanzla na úvodním vhazování nahradit Řepík a v souboji s Thoresenem neuspěl. Norové se natlačili do útočného pásma, ale Šimek posunul puk po mantinelu ven. Až 7. minuta poněkud rozproudila hru , když Češi trochu dostali Nory pod tlak a více se probudili také fanoušci. První třetina zápasu však byla celkem nudná a bez branek.

Druhou třetinu Češi začali zakázaným uvolněním a vhazovalo se u Francouze. Ani tato část zápasu však nepřinesla nějakou změnu. V páté minutě této druhé třetiny měl největší norskou šanci Rosseli Olsen, ale z levé strany těsně minul horní růžek. Ani bratrská dvojice Olimbů při přesilovce neměla úspěch, Kena Andrého vychytal Francouz lapačkou. Druhá polovina druhé třetiny už zase patřila aktivnějších Čechům, kteří si ale mnoho příležitostí nevytvořili. Haugen chytil střelu Voráčka a poradil si také se zakončením Plekance. Pastrňákovu přihrávku na Zohornu Norové zablokovali a s pouhými pěti střelami na branku jsou stále v zápase.

Ani třetí třetina utkání nepřinesla žádný posun. V této části zápasu naši vydrželi přesilovku Norů a na konci byli značně nebezpečnější. Haugen zasahoval proti Voráčkově otočce a přežil několik skrumáží před brankou. Francouz zase vychytal norský únik ve dvou proti jednomu, Oldenovu střelu schoval do lapačky.

Rozhodnout o vítězi mělo až prodloužení. Norové je hrají poprvé na šampionátu. V 62. minutě Šimek nastartoval Pastrňáka, který postupoval s Plekancem proti jedinému obránci. Nörstebö ale zablokoval Pastrňákův pas. O minutu později však přichází další česká akce. Jeřábek přihrál Pastrňákovi, který sice Haugena nejprve nepřekonal, ale vrátil puk před branku. Tam si jej našel Jan Kovář a důrazně jej dostrkal až za čáru, čímž vylepšil naše skóre na 1:0.