MS v hokeji 2017 Česko – Slovinsko 5:1 5/5 (1)

MS hokej 2017 Události Válka a vojenství

Ve svém pátém vystoupení čeští hokejisté na světovém šampionátu v Paříži hladce zdolali Slovinsko 5:1, dvěma brankami se v úvodní třetině blýskl Roman Horák. Jandačova družina se s deseti body posunula v tabulce skupiny B na druhé místo, další duel ji čeká v neděli od 16:15 proti domácí Francii.

Slovinci sice zaútočili už v1. minutě, ale neprorazili českou obranu. Zato 3. minuta byla pro Čechy dobrá. Češi využili přesilovou hru. Několika střelám ještě Gasper Krošelj odolal, jenže mu dobře stínil Jan Kovář, který následně vybídl přesnou přihrávkou Michala Řepíka a ten už poslal kotouč do prázdné branky. 1:0

A hned přišel další český úder, ale to už si slovinský gólman nenechal líbit. Ovšem v 8. minutě zaútočil na slovinskou bránu Roman Horák. Nejprve se myslelo, že jen trefil břevno, ale později videorozhodčí uznal, že se jednalo o gól, takže skóre je 2:0. Díky této situaci se musel vrátit čas utkání. O čtyři minuty později se situace opakovala. Roman Horák opět střelil gól a tak zvedl poměr na 3:0. Češi jsou zatím jasně lepší. Slovinci již několikrát na turnaji ukázali, že umí soupeři pořádně znepříjemnit hru, tento zápas tak zatím ale vůbec nevypadá.

První třetina byla v režii našeho týmu, který vstřelil čtyři góly. Bohužel jeden z nich nemohl být uznán. Třetí branku totiž sudí hned neuznali a stalo se tak až po posouzení videorozhodčím. Jenže s ním si hlavní sudí volal až v momentě, kdy padla branka z přesilové hry. Proto se uznala ta předchozí a vracel se čas. Výsledek první třetiny je tedy 3:0 pro nás.

Druhou třetinu opět naši začali skvěle. Už ve 23. minutě zápasu padla další branka a Česko vede 4:0

Po malém nedorozumění pořadatelů, kteří během zápasu v domnění, že je přestávka vpustili na led úklidovou četu, se Slovinci rozhodli, že budou konečně hrát a několikrát se pokusili ohrozit českou branku, ovšem bez úspěchu. Druhá třetina skončila bez nějakých opravdu vážnějších akci.

Hned na začátku třetí třetiny mohl navýšit vedení České republiky kapitán Jakub Voráček. Z předbrankového prostoru se mu však nezdařilo zakončit do protipohybu brankáře. Slovinci se ale opravdu probudili z letargie a ve 45. minutě se jim konečně podařilo dát gól. Stav je nyní 4:1.

Ve 48. minutě ale Slovinci chybovali na modré čáře, čehož využil Roman Červenka a jel sám na branku. Zkušeně si rozhýbal brankáře a blafákem nedal Gasperu Krošeljovi šanci. Ten má však nejspíš velkou důvěru trenérů, neboť ani po této brance nebyl vystřídán. 5:1

Češi položili základ k vysokému vítězství nad Slovinskem již v první třetině, kdy se prosadili hned třikrát. Poté přidali v dalších částech hry ještě další dva góly a nakonec vyhráli poměrně poklidně 5:1. Češi se oproti poslednímu duelu s Norskem podstatně zlepšili a v pátečním zápase se Slovinskem jich byl plný led. Slovinští hráči naopak na soupeře z České republiky nestačili a nepodali moc dobrý výkon.