MS v hokeji 2017 – Švýcaři napráskali Čechům 3:1 3.4/5 (5)

MS hokej 2017 Válka a vojenství

Ve svém posledním vystoupení v základní skupině podlehl český tým na mistrovství světa v Paříži Švýcarsku 1:3. Čeští hokejisté skončí na třetím, nebo čtvrtém místě (na čtvrté spadne v případě večerní výhry Finska za tři body nad Kanadou) a ve čtvrtečním čtvrtfinále ho čeká Rusko, nebo USA. Stále není jasné, jestli Čechy čeká pro čtvrtfinále stěhování do Kolína nad Rýnem, nebo ho odehrají v Paříži.

Čechům se tentokrát moc nedařilo. Ukázali, že mají na víc. Už v 9. miutě utkání nedokázali uhlídat soupeře a tak jim Vincent Praplan umístil první gól do sítě. Česko – Švýcarsko 0:1

První třetina nabídla poměrně vyrovnanou hru, avšak Švýcaři vedou. Dokázali zablokovat spoustu českých pokusů o vyrovnání, ale Jandačovu týmu to dnes moc nešlo. Dosud byli Češi hodně silní zejména v přesilových hrách, jenže ty jim v tomto zápase zatím moc nejdou.

Ve 29 minutě už Švýcarští hokejisté vedou o dvě branky. Soupeře zatlačili v pásmu, přičemž se na modré čáře napřáhl Reto Suri a český gólman mu napomohl, když si lapačkou ještě srazil kotouč do vlastní sítě.

Ale abychom českému týmu nekřivdili, tak v 35. minutě Roman Červenka zasadil puk do švýcarské klece. Skóre je nyní 2:1 pro Helvétský kříž.

Ani druhá třetina ovšem není ono. Zejména proměňovat šance se Čechům nedaří. Je to však také dáno tím, že Švýcaři velice pečlivě a zarputile bránili.

V 53. minutě zápasu však Damien Brunner rozhodl o vítězi zápasu, když střelil Mrázkovi třetí branku. Česko -Švýcarsko 1:3

Česká republika prohrála a je na třetím místě. Stále není rozhodnuto, zda odehraje čtvrtfinále zde v Paříži nebo v Kolíně nad Rýnem. To bude jasné až po večerním zápasu Německa.