Národní hokejový tým dnes přistál v Praze 5/5 (1)

MS hokej 2017 Válka a vojenství

Čeští hokejisté, kteří včera na mistrovství světa vypadli ve čtvrtfinále s Ruskem, dnes odpoledne přistáli v Praze. A přiznali, že zklamání ještě nevstřebali. Byli ale i tací, kteří si, i přes brzký konec, šampionát užili. Příkladem je obránce Radim Šimek.

„I když některé zápasy nebyly optimální, pořád jsem se snažil myslet pozitivně a užil jsem si to,“ řekl liberecký obránce.

Přestože se rvali do poslední chvíle, stejně to nestačilo. Česká hokejová reprezentace vyšla ve čtvrtfinále mistrovství světa v Paříži střelecky naprázdno, Rusku podlehla 0:3 a končí tak ve stejné fázi turnaje jako loni v Moskvě. Svěřenci kouče Jandače letos na šampionátu porazili ze silných týmů jen Finsko. Čekání na medaili z MS se tak prodlužuje, naposledy se to povedlo v roce 2012, kdy trenér Hadamczik dovedl národní tým k bronzu. Tak snad příště.

Zároveň je to i ukončení naší tipovací soutěže. Knihu vyhrává Gerhard Jandák Hradec Králové. Gratulujeme