Letošní lázeňská návštěvníky zklamala 3.67/5 (3)

Události Ústecký kraj

V sobotní den lázeňská v Teplicích probíhala v plném proudu. Hned na úvod se její návštěvníci mohli svést Humboltem, což je turistický vláček, o němž jsme již psali. Zatím byl v  provozu jen malý okruh vedoucí přes Šanov zpět k divadlu.

Oficiální zahájení lázeňské sezóny proběhlo již tradičním svěcením pramenů, za účasti primátora města Jaroslava Kubery.

Ovšem zde už chvála návštěvníků takřka skončila. A bylo to znát. Už na první pohled zde bylo méně lidí a nebylo to počasím.

„Večer už ani nepůjdeme. Není tu nic moc zajímavého,“ říká Petr Šafránek z Ústí nad Labem. Jak uvádí, tak sem jezdí s dětmi každý rok a letos je pro něj i děti zklamáním.

„Interpreti, kromě Copu, nic moc. Ani na zámku nic. Kluci se vždycky těšili na šermíře, středověkou hudbu a letos? Jedno hasičské auto. Na zámku,“ dodává znechuceně cestou na nádraží. A není jediný, kdo si stěžuje na letošní průběh.

Ale nebylo vše jen ošklivé. Byly tu tradiční lidé, jako třeba malíř Vladomir Čech. Český umělec světového významu, v Čechách přehlížený a neznámý. Jako další tu byl již tradiční Indián Hugo Patricio Paredes z Ecuadoru a neodmyslitelná ikona – Živá socha.

Teskné písně a skladby z And, či i severoamerických indiánů připomínající střední generaci příběhy Karla Maye si ovšem jejich vděční posluchači tentokrát nevychutnali. Zasloužili se o to celkem bezohlední studenti teplické Konzervatoře, kteří se nedaleko usadili s bubny a dávali si záležet. A to i přes prosby o možnou kooperaci typu jednou já pak zase ty. Právě tyto prosby, jak jsme se dozvěděli je iniciovaly k ještě hlasitějším výkonům a to hlavně při indiánově vystoupení, takže nebylo krom bubnování slyšet nic.

U šanovské mušle bylo zase možno ochutnat maďarské speciality, včetně guláše a voňavých klobás.

Sobotní večer byl zakončen tradičním, letos opět chudším, ohňostrojem.

„Půjde-li to takhle dál, tak za pár let tu budou tři stánky, jeden kytarista hrající za polévku a večer si děti budou smět zapálit prskavku,“ hodnotí průběh zahájení letošní 863. lázeňské sezóny Lucie Suchá z Teplic.

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *