Konspirační teorie – Area 51 4.11/5 (9)

Záhady Ze světa

Legendární a vládou USA popíraná vojenská základna ve známost vešla tím, že v roce 1947 se měla v Roswellu v Novém Mexiku zřítit mimozemská loď a právě do Oblasti 51 měl být její vrak převezen včetně ostatků těl její posádky. Oblast 51 je Mekka konspirátorů, jelikož se zde mají testovat mimozemské technologie a tajné formy života. Rovněž tu měla proběhnout i pitva mimozemšťana, i když se později ukázalo, že se jednalo o podvod. Přesto je ale Oblast 51 silně střežená a málokdo ví, co se tam děje. Ani američtí odpovědní činitelé zřejmě nejsou proti fámám, které se o této základně šíří, jelikož se v tomto případě chovají až nestandardně tajnůstkářsky, dokonce lidem, kteří i jen vysloví její název silně znepříjemňují život. Jedno z vysvětlení je, že se tam vyvíjí tajná letadla jako například špionážní Lockhead U-2. Neznámá letecká technika spatřovaná na obloze v okolí základny může mít spojitost se sérii neobvyklých úkazů. Oblast 51 tak stala centrem dohadů o UFO a různých konspiračních teorií. K neobvyklým aktivitám připisovaným základně v Oblasti 51 patří:

Skladování, testování a zpětné inženýrství havarovaných mimozemských vesmírných lodí (včetně materiálů údajně zachráněných v Roswellu), studium bytostí pocházejících z těchto lodí (živých i mrtvých) a také výroba leteckých strojů založených na bázi mimozemských technologií

Schůzky či komunikace s mimozemšťany

Vývoj technologií  k cestování v čase

Činnosti spojené s údajnou tajnou celosvětovou vládou

V květnu 1989 vystoupil v televizi Robert Lazar, který na základně pracoval od prosince 1988 po dobu pěti měsíců, Kvůli své anonymitě vycházející z obav o život, byl natáčen v šeru s pozměněným hlasem a jménem Denis. Uvedl, že americká vláda prováděla výzkumy na devíti kosmických strojích, které údajně nebyly pozemského původu. Popsal přísně tajné podzemní centrum S4, které se mělo nacházet poblíž jezera Papoose a kosmické lodě uvnitř. Rovněž se zmínil o nehodě která se na základně stala v roce 1979. Tuto událost vysvětlil tak, že mimozemšťané zabili vědce a členy obrany ze základny. Lazar podle svého vyjádření pracoval ve skupině 22 inženýrů, kteří pracovali na pohonu kosmických lodí. Americká vláda všechny informace popřela, ale později se však ukázalo, že Robert Lazar na základně skutečně pracoval.

V průběhu července 1996 zase muž jménem Victor v pořadu rádia Coast to Coast AM prohlásil, že vlastní videonahrávku výslechu mimozemšťana, kterou zkopíroval a propašoval z Oblasti 51. Na nahrávce je vidět hlava mimozemšťana v tmavém pokoji, který nejspíš telepaticky komunikuje s armádními osobami a vědci.

Záznam má být dostupný v dokumentu nazvaném Area 51: The Alien Interview.

(redakce)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *