Temné síly zabíjejí psy? 4.43/5 (7)

Záhady Ze světa

Skotsko, a nejen to, ale celé Britské ostrovy jsou známé tím, že je zde spousta strašidelných příběhů a legend. My se dnes podíváme na jeden kamenný most blízko Glasgow kde mnoho psů spáchalo sebevraždu a to pouze z jednoho konkrétního místa. Starousedlíci proto na tento most umístili ceduli s doporučením, aby si lidé své pejsky dali na vodítka.

Říká se, že celá tato podivná záležitost je způsobena tím, že na mostu se vyskytuje vysoce koncentrovaná negativní energie, která byla způsobena vraždou novorozeněte, kterého jeho šílený otec hodil z mostu a sám se potom pokusil o sebevraždu. Psi jsou v tomto ohledu daleko vnímavější než lidé a ten hrůzný tlak nemohou ustát. Most navštívila řada odborníků na podobné jevy a prováděli zde různá měření. Výsledek byl ovšem překvapující. Žádné negativní pole zde není. Jak lze tedy vysvětlit ono sebezničující jednání psů různých plemen?

Řada uznávaných veterinářů zastává názor, že psi mohou trpět různými depresemi, které na ně „přenáší“ jejich pánečci. Je to třeba špatná nálada nebo naopak neúměrný pocit štěstí, malátnost, spavost, plačtivost nebo hyperaktivita. Že jsou psi se svými pány jaksi psychicky propojeni dokázal známý britský vědec Rupert Sheldrake experimentálně. Pán a pes byli po nějaký čas odděleny. Pes zůstal v domě majitele a majitel odešel do jiného domu v jiném městě. Okamžitě poté, co majitel psa se rozhodl jít zpět domů, pes se přesunul k oknu, kde trpělivě čekal na pánův příchod. Vědci ovšem o spojitosti psychiky pána a sklonu k sebevraždám na mostě pochybují.

Jaký je tedy k této záhadě vysvětlení? Uvažovalo se že za celou věcí stojí zdroj nějakého zvuku, který je sice mimo rozsah lidského sluchu, ale pro psi je slyšitelný. Tento zvuk může být buď vábivý, nebo naopak velmi odpuzující. Další výzkum však žádný i podprahový zdroj zvuku neobjevil. Jedno z vysvětlení může být pachová stopa, kterou na místě zanechají zvířata, která psy přitahuje. To by byl důvod, proč bezhlavě se ženou k okraji mostu a skáčou do hlubiny. Proč ale se to děje pouze na jednom konkrétním místě zatím nikdo nebyl schopen vysvětlit. Působí snad na mostě skutečně nějaké temné sily, se najde pro to nějaké jiné vysvětlení? Nutno podotknout, že tento most není jediný. Podobná místa lze najít i u nás.

(redakce)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *