Je čárový kód poselstvím z pekla? 4.43/5 (7)

Záhady Ze světa

Čárový kód slouží prý pro lepší identifikaci zboží při jeho uskladňování, nebo prodeji. Ovšem ne podle zastánců konspiračních teorií. Podle nich jde o věc, která má uživatele zboží poškodit, nebo že se jedná dokonce o dílo Satana. Jak vypadá čárový kód víme asi každý. Kdo ne, tak ať se podívá na jakýkoliv obal například potraviny, kterou v poslední době zakoupil.

Kód se skládá ze svislých černých čar na bílém podkladu, které jsou v různé tloušťce a vzdálenosti Postavení čar a mezer dokáže při projetí čtečkou čárových kódů porovnat údaj na něm s databází a přiřadit zboží ke správné položce v počítači či pokladně.

Jeho součástí je také 13 číslic, které znalému uživateli mohou ledacos napovědět. Například první tři čísla poukazují na zemi původu. Pokud bylo zboží vyrobeno v České republice, tvoří první tři čísla kód 859.

Další čísla označují kód výrobce, který se skládá ze čtyř nebo pěti číslic, následně kód výrobku skládající se z pěti číslic a v závěru se nachází kontrolní číslice. To však podle konspirátorů není jen tak. Podle nich totiž tyhle kombinace čísel a čar skrývá ještě něco.

Tato teorie se zakládá na zvláštnosti, kterou lze nalézt na některých čárových kódech. Ne všechny čáry totiž mají stejnou délku a některé, většinou první, poslední a prostřední, jsou o kousek delší. a zasahují do prostoru mezi číslice.

Číslo satana

Na internetu lze nalézt mnoho příspěvků na sociálních sítí i internetových stránek, které se věnují zdánlivé škodlivosti čárových kódů. Prakticky všechny se shodují v jedné teorii, která je založena právě na zmíněných prodloužených identifikačních čarách. Podle této teorie značí čáry třikrát číslici 6, tedy 666, což je na biblickém základě považováno za číslo šelmy, symbol antikrista neboli ďábla.

Tím ale celá konspirace nekončí. Podle vyznavačů této teorie slouží čárový kód zejména ke znehodnocení zboží. Poté, co jej prodavač nebo prodavačka v obchodě projedou skenerem, do něj údajně vypálí vlnu negativní energie, která daný produkt znehodnotí.

„Jinými slovy řečeno: koupili jste produkt se symboly satana a energeticky velice nízké vibrace, které vkládáte do těla,“ uvádí jedna ze stránek zaměřená na boj proti čárovým kódům.

Další teorie tvrdí, že prodloužené čáry na EAN kódech slouží jako antény, do kterých jsou z celého světa vysílána data, která mají stejný cíl, tedy energeticky znehodnotit výrobek. Vzhledem k tomu, že čárový kód není elektronické zařízení a v drtivé většině případů se jedná pouze o znak nakreslený na obalu zboží, je i tato teorie pouze další z řady nepodložených konspirací.

(redakčně upraveno)

Zdroj: Eurozprávy.cz

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *