Kdo jsou předkové Evropanů? Odkud jsme přišli? 4.47/5 (15)

Záhady Zajímavosti

Podle současných genetiků má tato věda jeden problém. Nedokáže určit, kdo jsou vlastně Evropané. Výzkumy DNA tzv bílé rasy, odhalily věc, se kterou si vědci zatím neví rady. V naší genetické historii je totiž jedna neznámá veličina.

Před zhruba 10 tisíci lety končil würm, poslední doba ledová. Tehdejší obyvatelé našeho kontinentu se museli přizpůsobovat dalším změnám klimatu. Z doposud neznámého důvodu však tehdejší populace zdejších obyvatel takřka zmizela. Co se stalo? Vymřeli na nějakou nemoc? Hlad? Nebo jejich zmizení má na svědomí velký exodus? Je dost zajímavé, že DNA těchto pradávných Evropanů nacházíme u domorodých obyvatel v Asii a Austrálii. Že by  Mamutík a Kopčem z románů Eduarda Štorcha, kteří dle paleontologů se dovedli dorozumívat pouze primitivním způsobem, dokázali zorganizovat přesun celé populace přes celou Asii až do Austrálie? A proč zrovna tam, když do Afriky je to daleko blíž?

Lovce mamutů nahradili noví obyvatelé s novým genetickým kódem. A poněkud cizorodým. Nikdo pořádně neví, kde se tady vzali. Některé teorie hovoří o tom, že nejspíš z jihovýchodu Evropy, ale to by tam pak po nich byly nějaké stopy. Jenže nejsou. Nikdo vlastně pořádně neví, odkud přišli. Prostě se zde zčistajasna objevili.

Současná doba nepřeje serióznímu výzkumu na podobných tématech. Proto jsou poznatky výzkumu, který probíhal pod hlavičkou mnichovského Institutu Maxe Plancka, poměrně nežádoucím, jelikož svědčí i jisté genetické vyjímečnosti Evropanů. Tato veliká neznámá nechává pochopitelně prostor ke spekulacím o původu.

Třeba takové, jestli nakonec nakonec měl pravdu Erich von Däniken a jeho následovníci, když se nemíní vzdát myšlenky, že se v minulosti lidstva objevila populace, která dorazila z vesmíru a výraznou měrou ovlivnila další historický vývoj? A vyhnala tyto „vesmířany“ z jejich domovské planety nějaká epidemie či katastrofa, nebo šlo o genetický experiment? Další teorie zase říká, že Evropané jsou potomci lidí z Atlantidy. Jaká je pravda? Odpoví na to věda seriózně, nebo do výzkumu opět vstoupí ideologie a podřídí výsledky výzkumu sobě, jako to bylo za nacistů a bolševiků?

(redakce)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *