„Nalezli jsme Noemovu archu,“ prohlásili archeologové 4.38/5 (13)

Věda Záhady Zajímavosti Ze světa

Leckdo v současné době považuje Bibli za snůšku pohádek a lží. Ovšem přesto se řada věcí, která je v ní napsána zjeví jako pravdivá. Jednou z nich je i pověst o potopě světa. Archeologické nálezy z řady míst po světě, potvrzují, že v minulosti muselo dojít ke kataklysmatu světových rozměrů. Součástí mýtu je i Noemova archa. Masivní loď, o které se říká, že díky ní došlo k záchraně genofondu veškerého zvířectva na Zemi společně s Noemovou rodinou předtím, než velká povodeň zničila všechno na planetě. Podle legendy dostal Noe, jakožto jeden s mála spravedlivých lidí příkaz od Boha (biblického Hospodina) aby postavil velkou loď a shromáždil na ní od každého druhu jeden pár a svou rodinu.

Říká se že původ tohoto mýtu lze odvodit sumerské legendy Ziusudry a že je to důsledek kontaktu starých Židů s mezopotámskou kulturou po pádu Jeruzaléma.

Navzdory skutečnosti, že v minulosti byla univerzální povodeň přijata jako historický fakt, současní učenci zůstávají skeptičtí, pokud jde o jejich doslovnost, vzhledem k nedostatku západní vědou uznaných geologických důkazů pro takovou událost.

Otázka – je-li samozřejmě tato skutečnost považována za skutečnou a historickou – je zřejmá: co se stalo s Archou po potopě?

Přestože je velká část odborníků skeptická nejen k potopě, ale hlavně k existenci samotné Noemovy archy, řada archeologů pokračuje ve zkoumání hory Ararat, kde podle Genesis 8: 4 archa přistála po sto padesáti dnech plavby.

A tito výzkumníci prohlašují, že po analýze satelitních snímků nalezli zbytky této lodi na ledovci na hoře Ararat v Turecku.

Byla zde ve objevena stará dřevěná konstrukce, rozčleněné na bezpočet oddělení, které mohly sloužily k umístění každé dvojice zvířat.

Zatímco mnozí jásali nad tímto objevem, jiní výzkumníci dávají přednost opatrnosti a čekají na další důkazy a analýzy.

Podle dokumentárního filmu Noah’s Ark Ministries International, natočeného týmem vědců, získali archeologové dřevěné kusy z údajného vraku lodi, jehož stáří se podle uhlíkové analýzy datuje zhruba 4 800 let.

„Není to sto procent, že to je Noemova archa, ale myslíme si, že to je na devadesát devět pocent,“ řekl Yeung Wing-Cheung, filmař doprovázející průzkumníky, reportérům The Daily Mail.

„Struktura je rozdělena do různých prostorů,“ uvedl Man-Fai Yuen, člen mezinárodního vědeckého týmu v prohlášení.

„Věříme, že dřevěná konstrukce, kterou jsme nalezli, je Noemova archa, jak je popsána v posvátných textech Židů, Křesťanů i Muslimů.“

(redakce)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *