Nekromancie na starém hřbitově není dobrý nápad 4.67/5 (15)

Záhady Zajímavosti

„Bylo to děsivé. Jako kluci jsme chodili na hřbitovy a zkoušeli vyvolávat duchy. No, moc se nám to nedařilo,“ vzpomíná na své spiritistické zážitky pan Ondřej. Z pochopitelných důvodů si nepřeje zveřejnit své plné jméno. Nám se rozhodl vyprávět o jednom zážitku, kdy si z mladické nerozvážnosti začali zahrávat se silami, o kterých vlastně nemáme ani potuchy.

„Vzpomínám si na jeden hodně zvláštní zážitek. Byli jsme tehdy parta pěti kluků. Bylo nám patnáct. Chodili jsme na jeden starý polorozpadlý hřbitov za městem. Měl velice zvláštní atmosféru. Zbytky zdi, zrezivělá brána, staré náhrobky, takové ty monumenty. Bylo to místo jak stvořené pro horor. Ty jsem vždycky miloval, a proto mne to místo lákalo. Kdybych chtěl točit film o upírech, tak bych to dělal tam. Ten hřbitov byl pod klenbou stromů a nálety vyrůstaly i přímo z některých hrobů. Nikdo se o to místo dávno nestaral. Byl vlastně zrušený. Jenže ti mrtví tam byli. A neměli pokoje.

Jednou jsme udělali věc, kterou mi pak řada znalých lidí vyčetla. Začal jsem se zabývat satanismem. Bylo to něco nového a hlavně jsem měl alternativu. Rodiče byli oba křesťané, katolíci a tak to u nás doma také tak vypadalo. Navíc otec byl poměrně přísný. V knihkupectví jsem si koupil Satanskou bibli. Uchvátila mne. To pokrytectví, v jakém spousta křesťanů tehdy žila tam bylo brutálně rozebrané a pojmenované. A ty rituály. To bylo něco úplně jiného, než nudná mše v kostele. No, prostě jednou v listopadu jsem se naučil jeden z Enochiánských klíčů nazpaměť, vzal mou křestní svíci, jelikož měla prý být magická a šel jsem ještě se dvěma klukama na ten hřbitov. U podstavce, kde stával kdysi kříž jsme tu svíčku zapálili a začali. Odříkal jsem to vzývání Satana a začal odříkávat ten klíč. Nikdo by nám neuvěřil, co se začalo dít. Spustil se vítr, ale tu svíčku to nezhaslo. Vítr byl takový, že hučel v korunách stromů a ty mlátily větvemi o sebe. Přidal jsem na hlase, abych ten kravál přerušil. Jak jsem domluvil, vše přestalo. Bylo ticho. Dostali jsme strach. Nic jsme totiž nečekali. V podstatě jsme si jen hráli, jenže ono to bylo tak nějak doopravdy. Podívali jsme se na sebe, rychle vzali tu svíčku a další věci a chtěli utéct. Ale to nebyl konec. Z těch starých, mechem porostlých hrobů se začala vylévat docela hustá mlha. Kdo byl někdy na lepší diskotéce, tak si to dovede představit. Někteří DJ a zpěváci tento efekt používali. Jenže tady nebyla diskotéka. Tady byl hřbitov a pozdní večer. Ani nebyla půlnoc. Nevím jestli tohle ještě někdy někdo někde viděl, ale my jo. A byli jsme pěkně vyděšení. V tu chvíli ale jeden z těch dalších dvou kluků vykřikl abychom zdrhli. A tak jsme utekli. Hřbitov se za námi naplnil mlhou tak do výšky půl metru.“

Samozřejmě, že můžeme Ondřejovo vyprávění poslat do říše pohádek a myslet si, že si toto vyprávění vymyslel, aby se zviditelnil. No, vzhledem k tomu, že nechce ukázat svou tvář světu a ani své plné jméno, tak bychom to zviditelnění mohli pominout. Jenže pokud je pravdivé, tak jsou tady síly na které jsme vlastně zapomněli. A s těmi není radno si zahrávat.

K celému příběhu jsme požádali o vyjádření nám již známého pana Jindřicha, který se výzkumem paranormálnách jevů zabývá.

„S podobným jevem jsem se již setkal. Nutno si uvědomit, že ty staré hroby, kam byla ještě ukládána těla a u kterých se dělaly i různé rituály, mohou být místa propojení do jiných světů. A buďme si jistí, že ne do těch pozitivních. Astrální svět obsahuje mnohé. A skrze tato místa může dojít i k propojení. Zvláště pokud tam ti chlapci udělali onen obřad. V podstatě není důležité, co tam říkali. Enochiánské klíče se Satanské bible nejsou žádné prastaré zaříkání, ale zcela uměle vytvořené bláboly pro vyšší tržní hodnotu té knížky. Ovšem ti chlapci tomu věřili. A souhra okolností, emocionální vybičování prostředím mohlo spustit sérii událostí a otevřít ony portály. Ten vítr mohl být i čistě náhodný, ale také nemusel. Nutno si uvědomit jednu velmi důležitou věc. Temné síly číhají hned za dveřmi a jsou jako jezinky. Pootevřete na škvírku a najednou jsou dveře dokořán. Ti chlapci udělali velikou hloupost. To co se vylévalo z těch hrobů mohla být i ektoplasma. A pokud by vydrželi a pokračovali v rituálu, mohlo se z ní i něco zformovat. Ale co? Nekromancie na starém hřbitově je idiotský nápad.“

(redakce)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *