Zítra nastane vlčí úplněk 4/5 (6)

Záhady Zajímavosti

Měsíční úplněk vždy jitřil lidskou představivost, byl inspirací umělců, invokátorem tajemných sil. Je to zajímavý čas. Už staří pohané věděli, že tuto noc se dějí zvláštní věci. Že se prolínají světy, otvírají se brány do jiných dimenzí, někteří mrtví se vracejí. Příroda také reaguje na úplněk. Psi vyjí jak o život, zvěř se chová podivně. Proč, když jsou vše o úplňku jen výmysly? Že by si něco vymyslely i zvířata?

Zatím z neznámých důvodů působí měsíční úplněk na lidskou psychiku. Vnímaví lidé nemohou spát, u jiných se zase projevuje náměsíčnost, přicházejí deprese, sebevraždy.

Prováděly se i tajemné rituály na oslavu Bohyně. Božského ženského principu, jíž Měsíc představuje, ale také černomagické operace mající za cíl přeměnu člověka ve zvíře. V paměti lidí toto zůstalo v podobě čarodějnických sabatů. A vlkodlaků. Ano s měsíčním úplňkem přichází i tato pradávná hrůze. Psi se mohou pominout strachy, když ucítí tohoto nepřítele. A že řeči o vlkodlacích nejsou tak úplně vymyšlené, se můžeme přesvědčit nahlédnutím do kronik, kde jsou tyto případy zdokumentovány.

Vlkodlaci jsou opět známí ze všech kultur. Znali je už v antice v Řecku, věděli o nich Keltové, Germáni. V našich časech máme představu o tomto fenoménu až ze středověku. Jedním z nejznámějších případů je který se odehrál v roce 1564 v Německu v městečku Bedburg u Kolína nad Rýnem. Obyvatelé začali nacházet roztrhaná hospodářská zvířata. Nejprve se myslelo, že to způsobili vlci, ale s těmi měli tamní zkušenosti a záhy poznali, že to vlčí práce není. Navíc za nějaký čas se začaly ztrácet děti a mladé ženy. První svědectví už začala mluvit o dvounohé šelmě.

Proto se rozběhlo pátrání, které nakonec trvalo řadu let. Už bylo jasné, že se jedná o vlkodlaka a tak lidé na něj uspořádali lov. Na jeho konci však lovečtí psi dopadli farmáře Petra Stumppa, který v ruce držel pás z vlčí kůže. Podle jednoho magického rituálu ten, kdo se chce dobrovolně stát vlkodlakem, musí získat mast z určitých bylin, kterou použije v kombinaci s vlčí kůží. Speciální rituál pak zajistí, že se člověk stane vlkodlakem. Že by to byl právě tento případ?

Úplněk vzniká v době, kdy tři tělesa Slunce – Země – Měsíc dostanou do tohoto pořadí. Pokud se dostanou dokonce do přímky, dojde k úplnému zatmění Měsíce. Tato konstelace – z astronomického hlediska opozice – má velký vliv na veškeré přírodní jevy. Asi nejznámější je zvýšená hladina přílivz, která vzniká slapovým působením Měsíce. Úplněk působí neblaze i na lidský organismus. Ovlivňuje například nemoci, ale i hojení poranění. To se v tuto dobu může značně zpomalit a také zkomplikovat.

Tato měsíční fáze je vhodná k sebereflexi. Dokáže totiž podpořit proces uvědomění si svých problémů a pomoci tak člověku prohlédnout negativní vzorce svého chování. Ať tak, či tak, úplněk nastává zítra ve středu. A středa je zasvěcená bohu Odinovi, kterého provázejí dva vlci. Při této kombinaci prý oba vlci se zjevují lide a běží po obloze. Náhoda?

(redakce)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *