Jsou ZOH 2018 o sportu, nebo o nové studené válce? 4/5 (4)

Události Válka a vojenství Ze světa

Americký fanoušek s českými kořeny, přes zákaz vydaný MOV, v průběhu zahajovacího ceremoniálu zimních Olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu, rozvinul na tribuně ruskou trikolóru. Jmenuje se Filip Vachuda a je z Oaklandu. Je to prý proto, že ruští sportovci nedostali pozvání na ZOH ačkoliv byli očištěni z dopingového podezření.

„Tato ingnorace Ruské sportovní delegace je politická záležitost a nemá se sportem nic společného. V pondělí MOV odmítl účast na ZOH 15 ruských sportovců, kterým byl dřív uložen doživotní zákaz účasti na olympijských hrách za porušování antidopingových pravidel, ale byli zproštěni viny Mezinárodní sportovní arbitráží. Takže o čem to je? O sportu určitě ne,“ řekl zahraničním tiskovým agenturám Vachuda.

Jak sám uvádí v interview pro ruská média, má rád biatlon, short track a bruslení. Také bude fandit českým sportovcům, protože je napůl Čech.

MOV prohlásil dříve možnost účasti v Olympiádě v jihokojeském Pchjongčchangu ruských sportovců, kteří nemají dopingovou historii, pod olympijskou vlajkou a ve zvláštním statutu „olympijských sportovců z Ruska“ (OAR), ale doporučil jim vystupovat spíše pod vlajkou bývalého SSSR, nebo pod olympijskou vlajkou, aby nebylo poznat odkud doopravdy jsou. V konečném důsledku byla ohlášena účast 169 sportovců z Ruska. Řada vedoucích ruských reprezentantů nedostala pozvání od MOV.

(redakce)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *