„Bůh hraje s lidmi velmi špinavou hru,“ říká satanista Petr 4.85/5 (33)

Rozhovory Záhady Zajímavosti

Proti mne sedí celkem nenápadný muž. Jmenuje se Petr a je satanista. Jeho vzezření boří hned několik pověr o ďáblových přívržencích. Nejsou to žádné zfetované existence ověšené pentagramy a obrácenými kříži. Petr je normální člověk, kterého v davu snadno přehlédnete. Dokud se mu nepodíváte do očí.

Petře, představy o satanistech jsou mezi lidmi různé. Rád bych vás ukázal světu, aby si lidé svůj názor poopravili.

Ne, moje tvář není důležitá. Nestojím o takovou popularitu.

Jak jste se dostal k satanismu?

To bylo celkem jednoduché. Byl jsem v Apoštolské církvi a přečetl jsem si Bibli. To by mělo stačit každému rozumnému člověku. Církve, a to všechny, vám říkají, že Bůh je dobrý a Satan zlý. Jistě. Rozdělení jako dnes Drahoš a Zeman. Ale realita? Bible je plná násilí od milujícího Boha. Vraždy, genocida a další zločiny. A co na to křesťané? Když jim to řeknete, vše omlouvají. Že Bůh věděl proč to dělal a že tím sledoval dobro. No, nevím jaké dobro se dá sledovat genocidou národů, ale asi nejsem tedy správný člověk. To bychom takhle mohli říct, že třeba Adolf Hitler byl učiněný dobrák. Vždyť on přeci věděl, proč nechal zplynovat více než šest milionů lidí, a jak dobro tím sledoval, ne?“

K satanismu vás přivedla Satanská bible?

Rozhodně ne. To je snůška blábolů. Ale je pravda, že čtivých. Jenže La Vey přistoupil na křesťanskou hru o zlém ďáblu. Proto ve své knížce vyzdvihuje tu „špatnost“ a vzývá ďábly i jiných kultur a plive na jejich božstva. No, tohle dělali i křesťané, ne? Ale abych nebyl nespravedlivý, je tam i spousta dobrých věcí. Ale k Satanu vás to celé nepřivede. Kdo je vlastně Satan? I podle Bible je to syn Boží, který se ale tatínkovi postavil. Proč? Musíte o všem začít přemýšlet. Opravdu přemýšlet. A pak se možná doberete pravdy.

Satanismus je ale spojován se zlem. Ještě jsem neslyšel, že by Satan někoho zachránil, ale je spousta svědectví, že Bůh ano.

Vážně? A koho kdy Bůh zachránil? Ano, i já jsem viděl ty zachráněné narkomany, co jako zázrakem přestali fetovat a tak podobně. A položil si někdo otázku, proč do toho spadli? Co je k tomu dotlačilo? Proč začne člověk chlastat, brát drogy, nebo skočí pod vlak? Obvykle proto, že se mu podělá život. A proč se mu podělá, když ho Bůh miluje? Říká vám něco pojem Loki? Takový proradný skřet z germánské mytologie. Dostal vás do maléru, aby vás z něj pak váhavě vytáhl. Po náležitých obřadech a obětech. Nepřipomíná vám to někoho? Kdo říká svým ovcím: ,Váš kamarád je v nesnázích. Proste mne a modlete se ke mne za něj a já mu pak možná pomůžu.´ Nevíte? No přeci Bůh. A oni se modlí a prosí, aby vás Bůh vytáhl z průšvihu, do kterého vás před tím vmanévroval. Je to jenom divadlo, které ho má oslavit jako geroje. Jinak je to ale pěkná špína. Vždyť i příběh Joba je o tomhle. A ti pitomci co hltají Bibli a omlouvají každou Božskou všivárnu, tomu ještě tleskají, jak je Bůh skvělý, že Joba zachránil. Ale kdo se se Satanem vsadil? Kdo řekl Satanu: Trap ho, týrej, vezmi mu všechno, zabij jeho rodinu, spal mu dům, ale nezabíjej ho? Kdo? No přeci ten milující Bůh. Ten nechal Joba nelidsky mučit.

Ale vy věříte v Satana a zřejmě ho berete jako dobrého. Takže jak si vysvětlíte, že Satan na tuhle lumpárnu přistoupil?

Já nevím, proč se to tak stalo, ale jak jinak chcete lidem ukázat, co je Bůh zač? Kdyby Spojenci zakročili proti Hitlerovi hned na začátku, tak myslíte, že jméno toho šílence někdo bude znát? Vyznavači Boha nad tím onanují, jak je to skvělé poučení. Ano je, ale oni ho nepochopili. Kdyby ano, tak křesťanem, Židem ani Muslimem nikdo není. Vy byste následoval někoho, kdo vás klidně pro své pobavení zradí?

No, to asi ne. Ale ten příběh je o tom, že Job zůstal Bohu věrný a byl za to odměněn.

Ano? A jak? Bůh mu oživil manželku a děti? Jako zombie se vyhrabaly z hrobu? Nebo poslal jejich duše zpět do těl? A i kdyby, tak jak dlouho by asi žili? Nebo by lidé okolo Joba vzali návrat mrtvých jako když přijede tetička z Horní dolní? Ahoj Sáro, jak bylo pod zemí? Nežrali tě moc červi? Hele, tady tě kousek chybí, ale to jen kosmetická vada. Asi takhle? Nebo by je zabili všechny i s Jobem pro nekromancii? Zamyslete se na tím v barvách. Či snad se najednou objevila nová kráska a ta mu dala nové děti. Jo, to by mohlo být. A Job? Svou první rodinu vypustil ze svého srdce? To je tedy asi moc nemiloval. A nebo v něm zůstal smutek a pachuť z utrpení, které se mu z Boží lásky a milosti dostalo jako darem?“

V čem spatřujete to, že je satanismus lepší, než Křesťanství?

Vy jste mne neposlouchal? Bůh hraje s lidmi velmi špinavou hru. Proč mají být za jeho neuctívání zatraceni a vydání zlému? Vždyť jeho uctíváním jsou vydáni zlému. Abrahámovský monoteismus je jako duchovní koncentrák. Uctívejte Boha, neremcejte, nemyslete, vždy volejte sláva Vůdci a věřte, že se prací dostanete na svobodu, jak to máte napsané na té bráně. A kdo se z lágru kdy dostal, pokud neutekl, či snad neměl u velkého esesáka protekci? To je tahle víra. A kdo remcá, ten bude zlikvidován. Něco mi tam ale chybí. Kde je ta láska? Přečetl jste si, jaké jsou Boží podmínky věčného života? Ani superman by je nesplnil. Vemte si bílý oblek a skočte do latrýny. A když se ani kouskem neušpiníte, tak jste dobrej. Ale když ano, tak máte prostě smůlu a jste zatracen.

V satanismu si dělejte co chcete. Nikdo vás nepodmiňuje. Přijměte sebe sama a žijte. Co je hřích? Vezměte si desatero. Jde dodržet? Nejde. Co jste měl k obědu? Suchý chleba, nebo řízek? Jestli to druhé, tak už jste zhřešil obžerstvím. Kolik jste dnes viděl žen? A líbila se nějaká? Nemusíte s ní hned skočit do postele. Stačí i to, že se vám líbí a už smilníte. Kolik jste už zabil komárů? V desateru není nezabiješ člověka. Tam je jen nezabiješ. A co kdyby jste se bránil nějakému šmejdovi, co vás chce zabít, a vy ho sám skolil? A tak bychom mohli pokračovat. Hříchem je totiž vše, co je nám dáno jako živočišnému druhu. Je to to zvíře v nás. A nemyslím zvíře v negativním smyslu. Takže jakýkoliv projev přirozenosti je smrtelný hřích. Nemáte prostě šanci.

V Satanismu si dělejte co je vám vlastní. Musím ale souhlasit s La Veyem, že asi není dobré dělat levárny. To už rovnou můžete zůstat Abrahámovec a utápět se v pocitech viny. Ale na tohle musí každý přijít sám. Není na to žádný návod. Satan vám neříká jak máte žít. On je svoboda. Je útočiště pro prokleté, Bohem vyhnané, Bohem nenáviděné. Nechce kývající ovce. Ty chce Bůh. Ovce, které nemyslí, nepochybují, které i výsměch berou jako úsměv. A že se jim vysmívá. Tlemí se jim do tváře a řve smíchy jak jsou blbý. Vždyť si tu Bibli stačí fakt jen přečíst. Křesťanství je přesně obrazem lidí, které Bůh přitahuje. Hnusných pokrytců. Radují se z utrpení těch, kteří se jejich Bohu znelíbili. A jsou rádi, že to nepostihlo je. A kde je ta jejich láska k bližnímu? Nebo bližní je jen ten, kdo si s nimi ošoupává kolena v kostele? Představte si že vedle křesťanské vesnice bude vesnice nekřesťanská. Třeba budhistická, nebo pohanská, o já vím. A na tu vesnici spadne Boží hněv v podobě nějaké katastrofy. Půjdou jim ti křesťané pomoci? Láska k bližnímu říká ano, ale ničit boží dílo? To by se jim nemuselo také vyplatit. Postaví se proti Bohu a půjdou na pomoc trpícím, nebo se budou jen dívat a říkat si jak je Bůh dobrý, že tu vesnici spálil ohněm a nechal tam uhořet i děti? Odpovězte si sám.

A co až zemřete? Co bude s vaší duší?

Co by se jako mělo dít? Vy opravdu věříte tomu, že půjdete do nějakého ráje? Nebyl ten náhodou lidem uzavřen už v době Adama a Evy? Nevím co bude po smrti. Ale myslím, že nic zvláštního. Přemýšlel jste někdy nad tím, proč Bůh tolik vyžaduje uctívání a usiluje o početný fanklub, že v případě členství v jiném spolku vyhrožuje likvidací? Viděl jste to někde jinde? Vyhrožují peklem Budhisté? Nebo pohané? Či snad třeba indiáni? Když je ten Ráj tolik super, tak by se tam přece měli hrnout všichni. Co o něm víme? Proč o nám ho Bůh neukázal? Proč se nám neukázal sám? O co mu jde? Proč neřekne: Jsem tady a nabízím tohle? A že to udělal v podobě Ježíše Krista? A kdy? Dva tisíce let je trochu doba. Co je ten ráj zač? Co tam budete dělat? Žít věčně? A co je věčnost? Zamrznutí okamžiku. Vše ostatní ne. Ani vesmír není věčný. I on jednou zanikne. Hvězdy vyhoří, spálí všechen vodík a jednou tu nebude žádná hvězda. Nebude z čeho ji vyrobit. A co pak? Myslím, že věčnost, jak ji klerikové vykládají lidem, neexistuje. Ale třeba se pletu. Ale nemá cenu o tom diskutovat s kývavou ovcí. Ta totiž nemá vlastní názor.

Církev spojuje Lucifera a Satana v jednu bytost. Co si o tom myslíte?

Lucifer? Jak jsi spadl z nebe, jitřenko, který jsi zrána vycházel, pospíšils k zemi, ty, jenž jsi zraňoval národy. To je citát z Bible. Izajáš, tuším že kapitola 14. No, ale jediný kdo podle Bible vraždil národy byl Bůh, ne? Nebo tam je popsáno, jak Satan páchá genocidu? Já to tam nikde nečetl. A ať mne někdo usvědčí ze lži. Zato Hospodin se v krvi doslova koupe. Takže nevím kdo ty národy zraňoval. Ale, oni v tom mají bordel i křesťané samotní. Vždyť v Novém zákoně je jako Lucifer označován Kristus. Že by mu najednou narostly rohy?

Zamyslete se nad poselstvím Lucifera. Jitřenka nad obzorem hlásá východ slunce, nový den. A to je i u mne. Lucifer hlásá nový čas. Svobodu. Ne strach. Strach hlásá Bůh. Křesťané věří, že Bibli napsal Bůh. Že to je jeho slovo. A tam vám milující otec říká, že jste jen prach u jeho nohou, a že se ho máte bát. Takže, že vámi pohrdá, že nejste nic, a když si usmyslí, tak vás sfoukne. To mi zase připomíná ty esesáky v tom lágru. Takže nic moc.

Poslední otázka. Chcete něco vzkázat našim čtenářům?

Myslím, že už jsem toho vzkázal dost. A jestli chce být někdo satanista, měl by vědět proč. Jinak ze sebe udělá blba. Pamatujte jednu věc. Bůh nenávidí když myslíte. Když pochybujete, když se ptáte. Prostě když nejste kývající ovce. To se může zvencnout vzteky. A proto hrozí, trestá, dělá divadlo s jakoby zachráněnými, které ale nejprve sám potopil. Snaží se dirigovat vaše životy a když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém. Judaismus je ve Starém Zákoně. Vraždění jako na běžícím pásu. Pak přišlo křesťanství se svými hony na čarodějnice, náboženskými válkami. Přesně podle Bible. A teď je tu Islám se svým terorem. Tři tváře jedné ideologie. A pořád teče krev pod taktovkou Boha. Je tohle opravdu o lásce? A nechte si kecy o tom, že to dělají lidé a ne Bůh. Proč to není třeba u Budhistů? Když jsou lidi tak zkažení? Ne, nejsou. Jsou jen manipulováni. Je na vás, zda to tak necháte. Zda sebou necháte manipulovat. Ale sami se neubráníte. Musíte mít zdroj duchovní sily, který se tomu teroru už postavil. Přemýšlejte, proč se měli andělé vzbouřit proti Bohu? Byli tak hloupí? Nebo už něco nemohli snést? A proč se snaží působit na lidstvo? Pár miliard tvorečků na jedné z mnoha planet je tolik důležitých? Nebo tu jde o něco jiného? Přemýšlejte nad tím.

Děkujeme za rozhovor

Za redakci se ptal Miroslav Neumaier

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *