Na Ústecku zahajují sezónu na turistických dopravních linkách

Na Ústecku zahajují sezónu na turistických dopravních linkách 4/5 (4)

Cestování Události Ústecký kraj

Od zítra, to je na Zelený čtvrtek začíná sezóna na turistických linkách Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Do tohoto systému zapadá i lodní doprava.

Ta zahájí sezónu mimořádnou plavbou z Ústí nad Labem do Bad Schandau a zpět. Den na to na Velký pátek začne pravidelný víkendově sváteční provoz na všech turistických linkách Dopravy Ústeckého kraje, tedy na železničních linkách T1 až T6 a na lodních linkách 901 a 902. Překvapení v podobě zvláštní jízdy parního vlaku čeká v pátek 30. března 2018 na cestující linky T4 z Lovosic do Mostu.

Železniční trasy turistických linek vedou po tratích, které jsou pro víkendové turistické cestování množstvím zajímavých cílů jako předurčené. Na většině nasadí i letos dopravci historické vozy, se kterými se již nikde jinde běžně nesetkáte. Na Labi bude DÚK stejně jako v loni pořádat také mimořádné jízdy osobních lodí např. na litoměřické vinobraní, roudnické vinobraní, štětský jarmark nebo do Saského Švýcarska do Bad Schandau.

Všechny lodě a většina turistických železničních linek (mimo T1 a T3) přepravují jízdní kola. Na všech turistických železničních linkách a lodích DÚK platí běžný tarif DÚK.

Jízdní řády linek DÚK naleznete na webu http://www.dopravauk.cz

(redakce)

foto: Miroslav Neumaier

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *