„Gravitace neexistuje, u země nás drží jen tlak vzduchu,“ tvrdí studentka 3.29/5 (31)

Zajímavosti

Četla jsem článek o tom, že se afričtí studenti nechtějí učit o bílých filozofech. A je to tak dobře. Proč se mají učit o nějakých rasistech?“ prohlásila před naším reportérem 18 letá studentka. To jej samozřejmě zaujalo, takže se zapojil do hovoru. A nestačili jsme se divit, jak mají naši budoucí lékaři, inženýři, vědci, prostě budoucí inteligence vymytý mozek.

Studentka se představila jako Klára, své příjmení odmítla redakci poskytnout.

„Naše školství je potřeba reformovat a vůbec změnit pohled a přezkoumat poznatky západní vědy. Je nutné vycházet z jedné věci. Všichni západní vědci minulých staletí byli křesťani, rasisti a kolonialisti. A z toho důvodu jsou zcela nevěrohodní. Proč se neučíme o afrických vědcích z osmnáctého století? Nebo arabských?“ Na naši námitku, že v 18. století Afrika žádné vědce neměla, Klára reagovala značně podrážděně, že to jsou rasistické kecy.

„Všichni Afričany podceňují! Jak to víte, že tam žádní vědci nebyli? Že to tvrdili kolonialisti? Proč máme respektovat třeba nějaké Newtonovy zákony? Vždyť je nikdo z jiné části světa nepotvrdil. Nepotvrdili to třeba islámští učenci. Ti je dokonce popírají. Co když žádná gravitace neexistuje a u země nás drží jen tlak vzduchu? Kdo byl Newton? Rasista, kolonialista a dokonce Zednář. A takového člověka máme respektovat? Proč? Já si naopak myslím, že tyhle věci musíme zavrhnout a zkoumat svět znovu a to za přispění všech lidí. Nebo dokonce nic nezkoumat. My bílí jsme už zničili dost. Teď by měli dostat příležitost právě jiní lidé.“

Je velice zajímavé, kde se v našich mladých, budoucích lékařích, učitelích, a dalších potřebných profesích berou tyto zajímavé, ale zcela zcestné názory. Oslovili jsme tedy několik vysokých škol, aby nám na to jejich pedagogičtí pracovníci řekli svůj názor. Bohužel. UJEP slovy své tiskové mluvčí Jany Kasaničové prohlásil, že v oblasti vzdělávání mládeže nemá odborníky. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně nereagovala vůbec. Jedině docent Martin Konvička z Jihočeské Univerzity byl svolný k vyjádření.

„S těmito radikálními myšlenkami jsem se setkal už v raných devadesátých letech v USA. Oni tam měli pro velikány západní civilizace označení „Death white man – mrtví bílí muži“. Tehdy se to ale objevovalo ve spisech radikálních černošských feministek, bylo to velmi okrajové a tehdejší studenti humanitních věd z toho měli spíše legraci, jelikož to byla jen nadsázka, která upozorňovala na to, že vzdělávání bylo skutečně pouze prozápadně orientované. Ale nebyla to rozhodně výzva k tomu, abychom odstraňovali Platóna a Darwina, ale spíše měla vést k zamyšlení, co když někde jinde nejsou další význační myslitelé. Nebylo to však ještě agresivní.“

V tom co ale prohlašuje řada západních i našich studentů vidíme už proces hloupnutí a radikalizace. Věci které byly před třiceti lety vysloveny na univerzitní půdě jako nadsázka jsou dvě generace na to chápány téměř jako boží slovo.

„Problém je, že pokud opravdu začneme západními poznatky a vědou opovrhovat, tak skončíme akorát na hromadě odpadků a to, že tenhle radikalismus někdo studenty učí je s odpuštěním na pár facek, ale ne studentům. Zfackovaní by měli být ti, co je tohle učí. Máslo na hlavě mají zřejmě i mladí akademičtí kolegové.“

Pokud opravdu někteří akademici takto vzdělávají své svěřence, tak je to nejen neúcta k naší vlastní civilizaci ale i k profesorům, u kterých studovali oni sami.

„Pokud zapomeneme kořeny naší civilizace, tak ji přestaneme ovládat a zničíme vše, co jsme vybudovali, včetně těch skvělých myšlenek, za které dnes bojuje politická levice.“

Ano, tito radikální ultralevicoví studenti nijak nedomýšlí, že myšlenky o ekologii, právech zvířat, rovnosti ras, ochraně menšin a podobně jsou z hlav řeckých, římských a celkově evropských učenců, které ve své ideologické zaslepenosti označili za „fašisty“ a proto je odmítají.

Doufejme, že tohle není názor všech mladých studentů. Klára chce být lékařkou, aby mohla zachraňovat životy. Jen doufejme, že nebude hledat ledviny třeba v hlavě, jelikož existenci mozku v lebce nepotvrdil žádný africký učenec ze 18. století. Že v Africe, která v té době byla takřka na úrovni doby kamenné, žádní věhlasní chirurgové nebyli? Ale prosím vás. To jsou jen rasistické kecy.

(redakce)

foto: archiv

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *