Konspirační teorie – Do konce roku planeta Nibiru vyhladí život na Zemi 4.33/5 (6)

Záhady Zajímavosti

Naši planetu již několikrát postihlo během její historie masivní vymírání živočišných i rostlinných druhů a tato událost se vždy po několika miliónech let opakuje. To poslední, na konci druhohor má na svědomí srážka s asteroidem. Je to ale opravdu tak? O tajemné planetě Nibiru se mluví již dlouho. Dokonce byla tato planeta již skutečně objevena a údajně se opět blíží, aby znovu vyhladila život na Zemi.

„Stejný apokalyptický scénář hromadného vymírání druhů se vlivem této planety bude opakovat znovu,“ varují údajně i renomovaní vědci. Například astrofyzik Daniel Whitmirez University of Louisiana uvádí, že doba oběhu tělesa kolem Slunce činí přibližně 20 tisíc let a ve chvíli, kdy se nejvíc přiblíží k Zemi, působí svou gravitací na komety a asteroidy ve svém okolí. Ty pak masově bombardují zemský povrch.

Fosilní důkazy svědčí o tom, že k hromadnému vymírání druhů dochází na Zemi vždy jednou za 26 mil. až 27 mil. let. Podle Whitmira to přesně odpovídá době, kdy se do naší blízkosti dostane záhadná devátá planeta a spolu s ní i velké množství kamenů z Kuiperova pásu. Konspirační teoretikové jdou ve svých vývodech ještě dál a tvrdí, že k těmto událostem dochází každých 36 tisíc let. Podle nich je docela dobře možné, že k apokalypse dojde už na konci letošního roku.

Oficiální věda existenci Nemesis či Nibiru až dosud vehementně popírala. Konkrétně do ledna letošního roku, kdy byla tato planeta opravdu objevena astronomy z California Institute of Technology v USA. Těleso je desetkrát hmotnější než Země a na jeho povrchu panuje teplota -226 °C.

Celá věc má ale jeden problém. Astronomická veřejnost zatím neví nic o tom, že by planeta Nibiru byla opravdu objevena. NASA sice přiznává, že by takový objekt mohl existovat a že zřejmě existuje, ale doposud objeven nebyl. Zřejmě si tedy na přílet cizí planety budeme muset ještě počkat, jelikož pokud by takové těleso opravdu existovalo a mělo do konce roku zničit život na Zemi, v současné době by to byl po Slunci a Měsíci nejvýraznější objekt na obloze.

(redakce)

foto: Miroslav Neumaier Pallas Press

Ohodnoťte, prosím, tento článek

1 thought on “Konspirační teorie – Do konce roku planeta Nibiru vyhladí život na Zemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *