Průvodce tajemnem po Čechách – V hrobce se pohybovaly rakve. Může za to tajemný obraz s výjevem z pekla? 4.62/5 (13)

Duchovno a mystika Záhady Zajímavosti

Hřbitovy jsou velmi tajemná a zajímavá místa. Je to dáno nejen tím, že tam ukládáme své mrtvé, ale také díky emocím, kterých je tam plno. Způsoby ukládání mrtvých se za staletí změnily. Dříve se budovaly krásné hrobky s vyzdívanou kryptou pro rakve, dnes máme jen malý oltáře se jménem a uloženým popelem zesnulých.

Na různých hřbitovech byly a jsou pozorovány odnepaměti podivné a leckdy i děsivé jevy. Dokonce se některé ze starých hrobek dají považovat za jakési předpokoje vstupu do astrálního světa. Jeden takový hrob se nachází na jednom malebném hřbitove v Bystřanech u Teplic v Čechách.

Dříve ten hrob patřil rodině von Schneider, dnes je to památník francouzských vojenských zajatců umučených Němci v letech druhé světové války.

Na první pohled vypadá jako kaple. Ona to vlastně i kdysi zřejmě kaple byla. V době, kdy to byla skutečně ještě hrobka a ne památník, tak za vstupem byl modlitební prostor s dřevěným vyřezávaným oltářem, který kryl schody po kterých se dalo sestoupit do krypty hrobky. Nechme promluvit záhadologa pana Jindřicha.

„Znám ten hrob. Několikrát jsem jej navštívil. Před rokem 1990 se dalo i vejít dolů. A abych řekl pravdu, byl to zážitek. Poprvé mne do útrob tohoto děsivého místa vzal hrobník, který na tomto hřbitově tehdy pracoval. Dá se říci, že vnitřek byl znesvěcen a zneuctěn. Byl zde nepořádek, vytahané rakve, rozházené lidské kosti. Mezi tím spousty střepů od rozbitých lahví, strop místy začouzený od svíček. Někdo zde tímto způsobem maloval nejen vulgární obrázky, ale také hákové kříže. Ovšem asi nejděsivější byla freska, která byla namalována na jedné ze stěn. Byl na ní výjev z pekla, či jak bych to nazval. Tři démoni, či oživlí mrtví zde jedli lidské maso. Obraz byl lemován latinským nápisem. Ta freska byla podivná.“

Na tomto hřbitově právě v okolí této hrobky se podle svědectví děly různé podivné věci. Asi nejděsivější zážitek se tam stal skupině chlapců v době, kdy se ještě dalo do krypty sejít. Bylo to v listopadu roku 1988.

Mladíci tehdy ve večerní době sešli do podzemí hrobky a zde si v podstatě hráli na okultisty. Zapálili svíčky a jeden z nich začal číst onen nápis okolo obrazu.

„To co se začalo dít, bylo jako z hororu,“ pan Mirek, jeden z oněch teenagerů. „Za námi se ozvalo skřípání. Okamžitě jsme se otočili, co je to za zvuk a krve by se v nás nedořezal. Ty rakve se pohybovaly. Pomalu se posouvaly. No, na nic jsme nečekali a utíkali jako o život.“

Co způsobilo tento jev? Zemětřesení? Ale v té době zde žádné seismické otřesy nebyly evidovány. Špatný vtip někoho, kdo by rakve rozhýbal a chlapce tak vyděsil můžeme také vyloučit. Zdá se, že celou tuto věc odstartovalo přečtení onoho nápisu.

„Je možné, že ten obraz je epicentrum tohoto místa. V těchto hrobkách z období romantismu byly malovány různé fresky, ale většinou zobrazovaly personifikovanou Smrt. Nikdy ne něco takového. Takže vyvstává otázka, proč to tam tehdy někdo namaloval,“ komentuje věc pan Jindřich.

I naše redakce se o obraz zajímala, ale jak jsme zjistili, tak po úpravách hrobky bylo vše zničeno. Původní ostatky zmizely neznámo kam, obraz byl zamalován balakrylem, což tuto velice zajímavou a také neobvyklou fresku zničilo. Zkusili jsem se tedy po čase do hrobky dostat znovu, zda se nedá na dané stěně najít nějaká stopa. Je zvláštní, že když nám obecní úřad Bystřany konečně dovolil do prostor krypty vstoupit, někdo aktivně konkrétně jen tuto stěnu znovu důkladně přemaloval. Můžeme jen spekulovat proč a a proč zmizela i fotodokumentace tohoto místa, konkrétně té fresky. Jakoby nikdy neexistovala.

Tajemná hrobka ale není jen jediné zvláštní místo. Za některých nocích zvláště okolo Dušiček se z otevřených hrobů podle svědectví místních lidí vylévá mlha, která se drží tak metr nad zemí. Jindy se zde dají potkat lidé, kteří zde ale nejsou.

„Byla jsem tu očistit hrob mých prarodičů,“ říká slečna Hedvika. „Nesla jsem vodu v kyblíku, abych hrob umyla, když mi v cestu zastoupila stará paní. Taková typická babka. Podívala se na mne a ukázala na jeden hrob. Nebylo na něm nic zvláštního, tak jsem se otočila hned zase k ní, abych se zeptala co chce. Jenže ona tam nebyla. Nemohla utéct za tu chviličku, co jsem se podívala na to, co ukazovala. To byla vteřina. Dokonce jsem obešla i ty stromy, jestli není někde schovaná. Prostě byla pryč, jakoby se vypařila. Nevím kdo to byl, ale tohle setkání mne dost vyděsilo.“

„Tento hřbitov je na dost zvláštním místě. Když se podíváte na mapu, zjistíte že leží na průsečíku spojnic mezi Doubravkou a výšinou Ve chvojkách. Oba tyto body v dávnověku byly předkřesťanská kultovní místa. Pak z dalšího směru se zde křižují spojnice polohy kostelů z Teplic a Bystřan. To znamená dalších kultovních míst. To člověk zjistí jen při zběžném pohledu na mapu. Pokud byste si dali tu práci a prohlédli si mapu pořádně s pravítkem a tužkou, tak zjistíte, že přímo na tomto hřbitově je vortex, což je místo křižování magických siločár. To způsobuje právě to, že se zde uvolňují jistá pouta.“

Do jaké míry jsou popsané jevy skutečností a co je jen výplodem fantazie, necháme na každém. Jisté ale je, že je místní hřbitov velmi zajímavý a že stojí za podívání.

Mimochodem, se zde nachází i hrobka rodiny Porsche.

(redakce)

foto: Miroslav Neumaier – Pallas Press

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *