Úplňková noc skrývá různá nebezpečí 3/5 (2)

Záhady Zajímavosti

Úplňková noc je velice krásný čas, zvláště pokud je jaro či léto. Měsíc zalije krajinu stříbrným svitem a ta získá magický nádech. Je to čas kdy není od věci, pokud máme čas, vyrazit ne večerní procházku. Úplňková Luna v sobě ukrývá veliká tajemství a pokud o to opravdu stojíme, a věříme, tak nám je odhalí.

Luna personifikuje magickou konstituci člověka, to je jeho způsobilost k praktické magii. Lunární síly jsou ženské, noční a symbolizují magické pravědomí lidského jedince, které se projevuje v některých snech, náměsíčnictvím a v temné podobě i lykantropií, kdy se u některých jedinců projevují stopy magických spojení s vlčími bohy. Projevují se tak prapřírodní aspekty lidského bytí. Při úplňku býváme citlivější se sklonem k romantice a sentimentu. Projevují se často depresivní stavy jelikož pradávné magické síly odhalují staré karmické křivdy, prokletí kterým některé jedince obdařil Bůh a další temné stránky života. Máme větší sklon k úzkostem, psychika celkově není příliš v pohodě. Mohou se prohloubit i nemoci, jelikož i to souvisí se stavem duše. Přibývá kriminality, infarktů a dalších zdravotních komplikací.

Pokud se rozhodnete jít na noční procházku, tak se snažte vyhnout určitým místům. Patří mezi ně magicky exponované místa jako jsou hřbitovy, bývalé popraviště a podobně. Také pozor na křižovatky cest. Ne nadarmo se u nich umísťovaly Boží muka, která měly za cíl odpudit démonické síly. Právě o úplňku bychom zde mohli dojít k újmě. A nemusí to probíhat jako z amerického béčkového hororu o povstalých mrtvých. Silné lidské emoce soustředěné na těchto místech vytvářejí tzv. astrální larvy, které se mohou přisát na nás a připravovat nás o životní energii. Tyto duchovní bytosti vytvářejí lidé silným pohnutím své mysli a zanechávají je na místě. Velmi často představují naše zlé skutky, jelikož podvědomě víme, že zlý skutek činíme a tak je jeho konání určité emoční vypětí. To samé smutek na hřbitově, prudké emoce zabíjeného člověka na popravišti. Larva bez svého tvůrce slábne a nakonec zaniká, pokud není živena, či si nenajde nějakou oběť kterou připravuje o životní energii.

Buďme proto opatrní. Tyto síly jsou sice dehonestovány a mnoho lidí na ně nevěří, ale to neznamená, že díky tomu ze světa zmizí. Nezmizí. Je jim totiž jedno, zda na ně věříme, či ne.

(redakce)

foto: Miroslav Neumaier – Pallas Press

Ohodnoťte, prosím, tento článek