Recenze na hru: The Legend of Zelda: Link’s Awakening 5/5 (4)

Recenze Události

Máme tu pro vás další recenzi jedné z her tentokrát s Nintenda SWITCH. Jedná se o legendární Zeldu. Tato hra s názvem The Legend of Zelda: Link´s Awakening je titulem inspirující se ze hry z roku 1993 a proto vznikl její comeback a musíme konstatovat, že je to velmi povedený remake.
Tato hra vypráví o Linkovi, který ztroskotá na moři, a když se probudí, zjistí, že se nachází na ostrově Koholint. Aby se mohl vrátit zpět domů, musí na tomto ostrově vzbudit létající velrybu. Proto se vydá hledat osm magických hudebních nástrojů a za řešením různých hádanek tohoto ostrova. Poté, co Linka na pláži zachrání krasavice jménem Marin, si lze zvolit obtížnost hry. Jsou dvě a to Normal a Hero. U této obtížnosti Linka nepřátelé dvakrát více poraní a nepadají ani bonusová srdíčka pro doplnění zdraví. V praxi to znamená, že hlavní postava bude dalo více a častěji umírat. Ale pokud hru neznáte, zapotíte se i na Normal. Takže volbu dobře zvažte. Ještě dodám, že nepřátelé i rozbité předměty se obnovují.
Putování Linka zahrnuje průzkum celého ostrova, získávaní nových schopností, něco málo dialogů, hlavně však souboje a hádanky, takže se hráč mí na co těšit
Hra samotná začíná v domečku Marin, kde se je hráči umožněno ovládání Linka. Ten si zde vezme štít a jde na pláž najít meč. To je základní výbava, kterou budeme potřebovat až do úplného konce. Štít je velice důležitý, jelikož odráží šípy a další projektily, ale později je s ním budete i odrážet zpět na nepřátele. Mečem zase hráč může kromě nepřátel sekat a ničit i překážející porosty.
Link’s Awakening obsahuje též několik vylepšení. Sbíráním poschovávaných mušlí je možné si vylepšit inventář. V první osadě je možné rybařit či zkusit sbírat věci drapákem. Později se Link bude i plavit na člunu, a to buď na čas, nebo s cílem posbírat co nejvíc předmětů.
Dalším vylepšením je pak možnost sestavit si vlastní dungeon, který zahrnuje i několik výzev. V tomto režimu si z bloků, které postupně objevujete, můžete poskládat vlastní kobku.
Jedná je vidět, jedná se o velmi propracovanou hru která potěší nejen dětské ale i dospělé hráče. Rozhodně to není hra na pár hodin. Pokud chcete Linka vylepšovat, aby měl co nejlepší vlastnosti a objevovat skryté místa, tak počítejte, že hra zabere i více než 15 hodin času. Můžete začít třeba hledáním mušlí, které ke konci hry určitě oceníte.  Proto jsme rozhodně tuhle výzvu přijali a hru dohráli až dokonce. Co také jiného v této době dělat.
Rozhodně když hru si koupíte, tak neprohloupíte. Za nás hodnotíme 10 z 10.
(Pavel Kučera)
foto: hra

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *