„Je to potvrzené…“ a další fámy, třeba jak neexistující doktor varuje 5/5 (8)

Události

Je to potvrzené… Asi takto obvykle začínají hoaxy a fámy šířící se na sociálních sítích. Někdy jsou úsměvné, jindy zase z nich a hlavně z důsledků, které by mohly nastat až mrazí. A přitom stačí při jejich čtení trochu přemýšlet. Vybereme si několik takových zaručených zpráv, které chodí po internetu a zkusíme si k nim něco říct.
První a asi nejúsměvnější zpráva zní takto:
Covid 19 je umělá nemoc vyvinutá Billem Gatesem a dalšími miliardáři a je určena k likvidaci obyvatelstva východní Evropy a Ruska. Nemoc je rozprašována letadly v rámci programu Chemtrails a vše je pod taktovkou CIA. Jedná se o přísně tajný projekt. Cílem je uvolnit místo pro migranty z Afriky. Naše vláda je do všeho zasvěcená a organizátor tohoto procesu v Čechách je plk. Prymula. Jako další fáze je pak likvidaci zbytku bělošské populace. Je to proto, jelikož bohatí nechtějí, aby tu žil ještě někdo jiný, jak to Bill Gates již veřejně prohlásil, i to, že se aktivně podílí na takovém procesu.
Autor této zprávy je samozřejmě neznámý. Ačkoliv je už od prvního pohledu jasné, že je to nesmysl, tak se najdou tisíce lidí kteří tomu věří. Přitom stačí jen krátce zapřemýšlet, aby člověk pochopil. Tak si to vezměme popořadě.

Covid 19 vyvinul Bill Gates, aby pobil bělošskou populaci. Opravdu? Kdo stojí za úspěchy světové ekonomiky? Evropa, USA, Kanada, Austrálie a vyspělé asijské země. Pokud by zmizelo obyvatelstvo těchto zemí a bylo nahrazeno, jak konspirační teorie uvádějí, nevzdělanými Afričany, tak co by se stalo? Kolaps ekonomiky. Zastavila by se výroba. A pokud by něco takového nastalo, a přestalo se vyrábět, tak by už bylo jedno, jestli jste Bill Gates, nebo Franta z Horní dolní. Peníze by totiž byly něco bezcenného, jelikož si za ně nic nekoupíte. Nebude co. Velmi zjednodušeně řečeno. Takže likvidovat populaci je pro boháče značně kontraproduktivní, jelikož jejich moc tkví pouze a jenom v těch penězích, kterými si mohou někoho či něco koupit. Pokud nebude co kupovat, jejich moc končí. A toho si jsou velice dobře vědomi.
Jedná se o supertajný plán. Pokud je to tak tajné, tak jak to, že o tom Gates mluvil veřejně? A navíc se u toho nechal natáčet a video je umístěné na You tube? A jestli tedy veřejně naplánoval genocidu, jak to, že na něj již někdo nepodal žalobu? Ono je tohle totiž trestné i v USA. A pokud existuje tak jasný a nezpochybnitelný důkaz, tak neexistuje právník, který by jej dokázal úspěšně obhájit. Jenže zřejmě ten důkaz existuje jen v ČR jelikož nějaký Gatesův projev je opatřen falešnými titulky, jejichž tvůrce spoléhal na neznalost anglického jazyka u většiny populace.
Vláda ČR je do věci zasvěcená. No jistě. Zvláště když je to tak tajný plán. To snad ani nemusíme rozebírat. Ale když je do toho zasvěcena většina lidí na Facebooku, tak proč ne i vláda ČR.
Konspirační teorii Chemtrails jsme již onehdy řešili v článku 1url.cz/@pallaspress, takže není nutné se o tom znovu rozepisovat.

Jednou z velmi bláznivých, ale už nebezpečnějších zpráv bylo tvrzení které běželo po facebooku, že Donald Trump nás všechny spasí a to tak, že přesně o Slunovratu vypne internet, zruší sociální sítě a bankovní účty, z nichž se ztratí peníze. Následně bude zaveden jiný společenský řád a bohatství celého světa bude rovnoměrně rozděleno mezi všechny lidi. Naštěstí se nenašlo mnoho těch, kteří by tomu uvěřili, jelikož pokud by všichni střadatelé chtěli náhle zrušit své účty v bankách a vybrat si peníze, znamenalo by to pro bankovní sektor veliký problém. A následně by se ten problém přenesl do ekonomiky a v důsledku zase na ty malé střadatele, kteří by si sice vybrali úspory, ale následně by mohli přijít o zaměstnání v důsledku ekonomické krize vzniklou z bankovní krize. Ale co? To by přece nevadilo, jelikož Trump nám přeci rozdělí ty miliardy dolarů. Myšlenka jak z pera následovníků Karla Marxe a tvůrců pokusu o komunismus, jelikož tohle by komunismus byl. No, Donald Trump je možná ledaskdo, ale komunista rozhodně ne. A opravdu se najde někdo někdo, kdo věří tomu, že se nejbohatší rodiny světa (američtí, evropští a asijští miliardáři, arabští ropní šejkové a další) včetně Donalda Trumpa vzdají svého bohatství a půjdou nadělovat?
Přestože se ukázalo, že se jednalo o nesmysl, tak stejně to řadě lidem neotevřelo oči a stejně hltají další a další fámy.
Třeba tuto zprávu, kterou se podařilo zachytit na jednom facebookové fóru.

Očkování proti Covid 19 je smrtelná hra mocných. Vakcína je ve skutečnosti jed plný nanobotů, kteří budou aktivování prostřednictvím sítě G5. Tyto miniaturní stroje ve spolupráci s jedy ve vakcinách způsobí, že lide se začnou chovat jako roboti a plnit příkazy které jim budou předávány prostřednictvím záření G5. O nebezpečnosti vakcín a tomto plánu informoval doktor Charles Johnson, uznávaný americký vakcinolog, který se na vývoji této vakcíny přímo podílel. Z tohoto důvodu varuje před vakcinací.
Ve zprávě bylo dále uvedeno, že v České republice armáda i policie jsou již v pohotovosti a ti co odmítnou vakcínu budou postupně zatýkáni, předávání CIA která je bude transportovat do amerických pracovních táborů, které byly pro tento účel již zřízeny a kde budou na těchto lidech prováděny lékařské pokusy a budou sloužit i jako orgánová banka.
Kdyby to byla pravda, tak by se z toho musel každý zdravě uvažující člověk zbláznit. Ale naštěstí to jen námět na horrorovou scifi. A dá se to ověřit jedním krásným způsobem. Pokud je onen doktor takový vědec, tak jeho jméno zadejme do vyhledávače. A co zjistíme? Že člověk toho jména skutečně existuje, ale je to umělec, spisovatel a buddhista. Takže žádný vakcinolog. Už tohle ukazuje na jistou nedůvěryhodnost oné zprávy.

Jako poslední si uvedeme videa která ukazují zfalšované vakcinace významných osob a také těžké komplikace po očkování. Pokud si tato videa dobře prohlédneme, zjistíme, že jsou velmi nekvalitní. Není na nich ani pořádně poznat kde jsou točená, zda v nějaké ordinaci, čí v kuchyni, nebo v ateliéru. To poslední bude většinový případ. Vidíme na nich paži, ruce v modrých rukavicích, stříkačku s jehlou chráněnou krytkou, kterou nikdo nesundá při samotné aplikaci údajné vakcíny. A to je bráno jako ten důkaz. Takové video si natočíte ale i v té kuchyni. A stačí k tomu několik výše uvedených rekvizit.

Pokud natrefíte na takovéto tvrzení, zprávu či video, položte si několik otázek.
Komu by to prospělo?
Existují lidé o kterých se ve zprávě  mluví, či kteří v ní mluví?
Jaký je zdroj této zprávy? Kdo ji napsal?
Je možné ji ještě někde ověřit? Přinesla ji nějaká tisková agentura?
A pokud se týká přímo nás občanů a údajného vyjádření vládních politiků, není nic jednoduššího než se podívat na stránky příslušného vládního úřadu.
V případě oněch videí, kdo je natáčí a proč? Je běžné točit někoho při očkování? Jak věděli, že to očkování bude jen simulace, že už měli připravený mobil?
Tým, který pro vás připravuje Pallas press není na žádné straně politického spektra. Nestraníme nikomu a nejsme zaujatí. Snažme se být takový všichni zvláště v této době. Konspirační šílenství nyní nikomu nepomůže. Zachovejme klid a přemýšlejme, než stiskneme bezmyšlenkovitě tlačítko sdílet. Leckdy jsou totiž ony zprávy na hraně zákona a šíření poplašné zprávy je trestný čin.
(redakce)
foto: internet

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *