Záhada bermudského trojúhelníku

Záhada bermudského trojúhelníku 5/5 (6)

Události Záhady Zajímavosti Ze světa

Záhadné místo nacházející se v Atlantickém oceánu mezi Miami, Portorikem a Bermudami, opředené množstvím tajemství, to je bermudský trojúhelník. V této oblasti, beze stopy, zmizelo již téměř 2 000 lidí, velké množství lodí a letadel. Nebyly zde nalezeny žádné trosky.

Ačkoliv není bermudský trojúhelník oficiálně uznávaná oblast, nepřestává být zájmem mnoha vědců, kteří se pokoušejí objasnit záhady s ní spojené. Jedním z nich byl i známý britský fyzik Stephen Hawking, který se domníval, že se jedná o černou díru, tedy místo s gravitačním polem tak silným, že do sebe vtáhne vše včetně světla. Jiní odborníci, studující tuto oblast, přisuzují tato záhadná zmizení silným tropickým bouřím a hurikánům, které jsou pro tuto oblast typické. Důvodem však může být také Golfský proud, narušení geomagnetických linií toku v těchto místech či že jsou příčinou plyny v oceánu .

I přes veškerá vědecká vysvětlení však stále existují mnohem tajemnější a děsivější teorie o záhadě bermudského trojúhelníku. Jedním z těch nejděsivějších jsou únosy lidí a letadel mimozemskou civilizací za účelem pokusů na lidech. Existují prý i důkazy, že se zde nachází bájná Atlantida, která byla údajně objevena uprostřed bermudského trojúhelníku. V tomto místě byly prý nalezeny pozůstatky dávné civilizace. Toto tvrzení činí bermudský trojúhelník, také nazývaný ďáblův trojúhelník, ještě více záhadnějším místem.

Autor: Laura Lenkeyová

Foto: MV Studio MV z Pixabay

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *