Upírka z Radomyšle

Upírka z Radomyšle 5/5 (4)

Celá ČR Jihočeský kraj Nezařazené Události Záhady

V roce 1963 se obyvatelé Radomyšle rozhodli pro stavbu hostince. Během kopání nalezli zbytky hřbitova se 729 zachovalými hroby. Byli však velice překvapeni, když v hrobech objevili mrtvoly s kůly v srdcích, useknutými hlavami položenými v nohách a s kameny v ústech. Nález vypadal jako upíří pohřebiště. Tuto domněnku podporuje legenda o upírech v Radomyšli.

Kdysi dávno zavítal do Radomyšle vojenský pluk lučištníků. Byl to velice obávaný pluk, o kterém se proslýchalo, že umí poroučet i větrům. Uměli prý věštit ze studánek, což by ukazovalo na Kelty. Utábořili se v blízkosti temného lesa. Z lesa náhle vyšla tajemná dívka, do které se ihned zamiloval lučištník Zoran. Brzy se rozhodl oženit se s touto bezejmennou dívkou. O svatební noci však za velmi záhadných okolností zemřel. Dívce za to byla useknuta hlava a byla pohřbena se všemi proti upírskými rituály. Stejně naložili i se Zoranovým tělem. Po pohřbu byl však spatřen procházející se po táboře. Postupně začali mizet ostatní vojáci, ze kterých se stávali upíři.

Dle znaku vyrytého luku a šípů na rakvích se jedná o rod Bavorů ze Strakonic. Ale stav nálezů odkazuje na slovanskou mladohradištní kulturu.

Nyní je v Radomyšli muzeum, ke kterému vede označená stezka. Zde je k vidění replika záhadné upírské dívky.

Foto: kalhh z Pixabay

Autor: Laura Lenkeyová

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *